اولين مشت

بدون نظر

فلاح هاشمی  درباره این اثر داستانی گفت: پروژه (مجموعه روزهای انقلاب) و این سوژه (تصویب و لغو قانون انجمن‌های ایالتی و ولایتی) توسط دوست گرامی آقای امیرخانی به من پیشنهاد شد. در اصل درباره این موضوع اسناد و کتاب مشخص بسیار کم و محدود است که شاید تنها و مهم‌ترین آن ها خود سخنرانی‌های امام(ره) در باب این موضوع بوده است.
وی ادامه داد: با تحقیقاتی که از بین آثار و منابع مختلف پیدا و استخراج کردم توانستم نگارش داستان را آغاز کنم؛ لذا کتاب بر اساس مستندات تاریخی و قریب به هشت منبع به نگارش درآمده است.
هاشمی نسب درباره موضوع و شیوه نگارش داستان نیز افزود: شخصیت اول داستان نوجوانی است که قرار است قضیه انجمن‌های ایالتی و ولایتی را به صورت تئاتر در مدرسه اجرا کند. همچنین راوی داستان سوم شخص است که سعی کرده‌ام زاویه دید داستان را برای آن که در گذشته اتفاق افتاده، مخاطب بتواند راحت‌تر با داستان ارتباط برقرار کند دانای کل انتخاب کرده‌ام.
این نویسنده همچنین درباره شیوه داستان‌نویسی برای نوجوانان اظهار داشت: وقتی شاعران و نویسندگان موفقی مثل قیصر امین‌پور و امیرحسین فردی و یا حسین فتاحی را نگاه می‌کنیم که آثارشان مورد استقبال نوجوانان واقع شده، دلیلش این است که این بزرگواران هم آشنا با ادبیات بودند و هم شناخت خوبی از دنیای نوجوانان داشتند.
گفتنی است، این کتاب در ۱۳۷ صفحه و در تیراژ ۲۵۰۰ جلد از سوی انتشارات سوره مهر برای گروه سنی نوجوان منتشر شده است.