ره يافتگان

بدون نظر

زندگی مشاهیر تازه مسلمان شده در کتاب «ره یافتگان»
حوزه/ کتاب «ره یافتگان»که به گوشه ای از زندگی مشاهیر تازه مسلمان شده در قالب مجموعه داستانهای خواندنی پرداخته از سوی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی منتشر شد.

به گزارش سرویس علمی فرهنگی خبرگزاری «حوزه» کتاب «ره یافتگان» اثری اجمالی برای آشنایی با برخی از اندیشمندان، آزاداندیشان و شخصیت ‌های شاخص مغرب ‌زمین است که در اثر حوادث و جریان ‌های متنوع و عبرت ‌آموز به دین مبین اسلام گرویده ‌اند.

عمدة افرادی که در روایت ‌های داستانی مؤلف مورد معرفی قرار گرفته ‌اند، قبل از توفیق تشرّف به دین اسلام دارای زندگی راحت و موقعیت ‌های اجتماعی مناسب، دارای ثروت فراوان و امکانات رفاهی خوب برای یک زندگی بی ‌دردسر و آسوده بوده ‌اند، اما در نهایت با شناخت و آگاهی، اسلام و انجام فرایض این دین را در دستور کار زندگی خود قرار داده و در این رهگذر دچار انواع بی ‌مهری‌ ها، اتّهام‌ ها و مشکلات اجتماعی از تهدید تا محرومیت ‌های شغلی و اخراج از محل کار… شده و بعضاً حتی جان خویش را بر سر آرمان و ایمان انتخابی خود از دست داده ‌اند. مرور روایت اسلام‌ آوری مشاهیر عرصه ‌های مختلف علم، هنر، ورزش، سیاست و بازخوانی نقاط عطف حیات این اشخاص در مسیر زندگی مؤمنانه ‌شان در قالب جذاب داستانک می ‌تواند ارزش‌ های این آئین نورانی را بیش از پیش برای مخاطب جوان آشکار سازد. پرده ‌هایی هرچند کوتاه از زندگانی پر فراز و نشیب بزرگانی چون دکتر محمد لگن هاوزن، ادواردو آنیلی، احمد حنیف، دکتر گری ‌میلر، دکتر خولیو سزار مارتینز، دکتر والریا پوروخوا، دکتر محمد والدمن، دیانا ترون ‌گوسو، پروفسور روژه گارودی و سایر ارجمندانی که اکنون سال ‌هاست به امر تبلیغ اسلام مشغول ‌اند.

این مجموعه داستانك به قلم میر شمس الدین فلاح هاشمی با شمارگان ۵۰۰ نسخه در ۱۵۴ صفحه و قیمت ۹۰۰۰ تومان در سال ۹۵

منتشر شده است.